Вівторок, 20.11.2018, 17:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №8

Наше опитування
Хто відвідував наш сайт?
Всего ответов: 60
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Цікава сторінка

Як покращити настрій. Продукти, що поліпшують настрій

Перепади настрою бувають у всіх, і це нормально - ми не комп'ютери, а живі люди; але буває і так, що ці перепади стають занадто частими, а потім входять в звичку, причому людина цього навіть не усвідомлює. В наш час у всіх є складні завдання і життєві труднощі, але одні люди ставляться до них з розумінням, і вирішують все поступово, не впадаючи в смуток, інші ж звикли з будь-якого приводу твердити, що у них депресія і у всьому винні обставини.

А адже поганий настрій дуже швидко призводить до розвитку хронічних захворювань: втрачається апетит, порушується сон, з'являєтьсяхронічна втомаголовний біль, біль в спині й проблеми з травленням, а там і до лікарні недалеко - навіщо ж це допускати?

Гарний настрій, навпаки, допомагає людям добиватися в житті успіху: воно покращує працездатність, додає сил та енергії, допомагає знаходити оптимальні рішення для найскладніших проблем, і до того ж дозволяє вільно спілкуватися з будь-якою людиною - життя стає радісною і цікавою.

Як покращити настрій

Зрозуміло, що краще перебувати в гарному настрої, ніж у поганому, але як покращити настрій, якщо здається, що всі навколо тільки й займаються тим, що «дістають» тебе з будь-якого приводу, погода весь час погана, самопочуття жахливе, і т.д. і т.п.?

Взагалі-то способів багато - наприклад, фізичні навантаження і вправи. Відомо, що регулярні заняття спортом допомагають організму виробляти допамін, серотонін та інші подібні хімічні речовини - нейромедіатори, відповідальні за це саме настрій: якщо їх вироблення в нормі - все чудово, якщо ж вона «падає», світ навколо починає здаватися сірим і нудним.

Важливий також повноцінний і здоровий сон: якщо ми спимо погано і не висипаємося, вироблення серотоніну теж сповільнюється. Інші способи поліпшення настрою: перегляд цікавого кіно, музика, танці, прогулянки і спілкування, шопінг, зайняття улюбленою справою - список можна продовжувати.

А який вплив на наш настрій робить раціон харчування? Та прямий: все, що ми їмо, через якийсь час попадає в наш мозок, і забезпечує вироблення необхідних для гарного настрою речовин, або, навпаки, пригнічує її, і тоді настрій погіршується.

Тому, якщо правильно підбирати продукти харчування, смуток-туга дуже скоро від вас відстане, а думки в голову почнуть приходити світлі і позитивні.

Звичайно, є і інший спосіб - можливо, більш легкий і швидкий, але небезпечний - можна приймати препарати, що поліпшують настрій - вони ефективні навіть при депресії. Відомо, що вирівняти настрій допомагають препарати літію: вони зменшують почуття туги і депресії, але при цьому можуть викликати побічні ефекти - від болю в шлунку до сплутаності свідомості і випадіння волосся. Є і інші препарати, що чинять заспокійливу дію і запобігають коливання настрою, але і у них є ті ж побічні дії, так що краще повертати собі гарний настрій за допомогою їжі і народних засобів - їх теж відомо достатньо.

Продукти, що поліпшують настрій

Зрозуміло, найбільш корисними (та й смачними теж) продуктами в цьому відношенні можна вважати свіжі овочі, фрукти і ягоди - вони завжди допомагали зняти нервову напругу і зменшити прояви депресії.

Насамперед, це полуниця, банани, груші, чорна смородина, грейпфрути, апельсини та інші цитрусові, айва, червоний перець, огіркова трава, селера, базилік, кінза.

 

Самооцінка особистості

 

Відомо, що особистістю людина не народжується, а стає нею процесі спільної коїться з іншими людьми роботи і спілкування із нею. Здійснюючи ті чи інші вчинки, людина постійно (але завжди усвідомлено) звіряється про те, що очікують від цього оточуючі.

Обираючи той чи інший мета, людина обов'язково оцінює її здійсненність, співвідносить труднощі її досягнення відносини із своїми силами. Під упливом практики в людини складається певне ставлення перед самим собою, самооцінка своїх рис і можливостей і заснований у ньому рівень домагань. Надалі ця самооцінка і культурний рівень домагань починають регулювати поведінка людини у відповідність до умовами.

Важливе значення у розвиток людської особистості має встановлення гармонійних стосунків тим часом, чого людина хоче, що претендує, і тих, що він фактично здатний. Здібності, як і в особистості, розвиваються у процесі діяльності. Проте проблема, чи відповідають вони тієї мети, на які спрямована людина, завжди актуальна. Людина однак оцінює відповідність бажаного їм – можливого. Але це оцінка який завжди правильна. У одних випадках людина переоцінює свої можливості і сили, тобтопритязает за більший, що може. А в інших, навпаки,- його самооцінка виявляється заниженою, але він має змоги зробити більше.

Обидві ці крайності змушують тривожитися про майбутнє що розвивається особистості. Людина,переоценивающий себе, може бути зарозумілим, зарозумілим, нетерпимим до критики. Він виявиться вічнораздираемим внутрішніми конфліктами, що найчастіше ведуть до втрати віри у власних силах, порушення нормальної роботи і навіть до психічних розладів. Людина, який недооцінює свої можливості, і саме позбавлений радостей, що з досягненням важких цілей, подоланням перешкод. Ці дві типу самооцінки особистості засвідчують про неблагополуччя.

Самооцінка – цей показник людини до своїх здібностям, можливостям, особистісними характеристиками, і навіть зовнішнього виглядом, усвідомлення свого місця між людьми.

Яка в Тебе самооцінка?

Яка в Тебе самооцінка?

Бути підлітком — дуже складно: ніяк не вгадаєш, що про Тебе думають інші. Може, Ти перебільшуєш свої недоліки? А може, навпаки — надто високої думки про себе? Пропоную тест, який допоможе визначити, чи правильна у Тебе самооцінка!

Цей психологічний тест для підлітків буде цікавий усім — як хлопчикам, так і дівчаткам. Отже, берися за ручку і папір, а я тим часом розповім правила.

У тесті — 32 судження. Оціни їх за наступною шкалою:

 • дуже часто — 4 бали;
 • часто — 3 бали;
 • рідко — 1 бал;
 • ніколи — 0 балів.
 • Почнемо?

  1. Мені хочеться, щоб мої друзі мене підбадьорювали.
  2. Я постійно відчуваю відповідальність за доручену мені роботу.
  3. Я хвилююся за своє майбутнє.
  4. Багато хто мене ненавидить.
  5. Я володію меншою ініціативою, ніж інші.
  6. Я хвилююся за свій психічний стан.
  7. Я боюсь виглядати по-дурному.
  8. Зовнішній вигляд інших набагато кращий, ніж мій.
  9. Я боюсь виступати з промовою перед незнайомими людьми.
  10. Я припускаюсь помилок.
  11. Як шкода, що я не вмію як слід розмовляти з людьми!
  12. Як шкода, що мені не вистачає впевненості у собі!
  13. Мені б хотілось, щоб мої дії частіше схвалювали інші.
  14. Я надто скромний (скромна).
  15. Моє життя не приносить користі.
  16. Багато хто неправильної думки про мене.
  17. Мені ні з ким поділитися своїми думками.
  18. Люди чекають від мене багато.
  19. Люди не дуже цікавляться моїми досягненнями.
  20. Я сором'язливий (сором'язлива).
  21. Я відчуваю, що багато людей не розуміють мене.
  22. Я не відчуваю себе в безпеці.
  23. Я часто хвилююсь даремно.
  24. Я ніяковію, коли входжу до кімнати, де вже сидять люди.
  25. Я постійнопочуваюся скутим (скутою).
  26. Я думаю про те, що люди говорять про мене за моєю спиною.
  27. Я впевнений (впевнена), що люди майже все сприймають набагато легше, ніж я.
  28. Мені здається, що зі мною має трапитись якасьнеприємність.
  29. Мене хвилює думка про те, як люди ставляться до мене.
  30. Як шкода, що я не такий комунікабельний (така комунікабельна)!
  31. У суперечках я висловлююсь лише тоді, коли впевнений (впевнена) у своїй правоті.
  32. Я думаю про те, чого чекають від мене друзі.

 • Результат тесту

  Порахуй суму балів та визнач рівень своєї самооцінки.

  0-25: високий рівень самооцінки. Ти не засмучуєшся через зауваження інших і рідко сумніваєшся у своїх діях. Раджу Тобі трошки більше прислухатися до людей, які Тебе оточують, та намагатися краще їх розуміти.

  26-45: середній рівень самооцінки. Ти рідко страждаєш від «комплексу неповноцінності»та час від часу намагаєшсяпідлаштуватися під думку інших. Продовжуй у тому ж дусі — Ти добре відчуваєш, чого вартий (варта)!

  46-128: низький рівень самооцінки. Ти хворобливо сприймаєш критичні зауваження на свою адресу, намагаєшся завжди рахуватися з думками інших і часто страждаєш від «комплексу неповноцінності». Веселіше — насправді Ти крутіший (крутіша), ніж думаєш! ;)

 • Як стати товариською людиною
 • Товариські люди в житті добиваються більшого, ніж ті, хто старанно уникає дружби, нових знайомств, дзвінків по телефону без особливої необхідності. У розмові відкриваються нові знання і можливості, скрашуються будні. Зрозуміло, одним абсолютно не складно заводити знайомства, а для інших ця тема важка і часом, навіть болюча. Але, тим не менш, вчитися товариськості потрібно, принаймні, для того, щоб полегшити власне життя, зробити її яскравою і цікавою.

  Звичайно, не всі люди можуть відчувати однакову любов до спілкування. Є по натурі замкнуті і сором’язливі, яким простіше помовчати в сторонці. Товариськість — річ не постійна, тобто один і той же чоловік у різних ситуаціях поводиться по-різному. Він може бути вельми балакучим і відкритим до співрозмовника на роботі, пропонувати прогнози forex на тематичних форумах вельми жваво і продуктивно. Але, приходячи додому, може ставати замкнутим тихонею, від якого і слова не дочекаєшся. Така поведінка пов’язана із зоною комфорту людини: там де йому подобається, де все зручно і приємно — він вільний, задоволений і не відчуває будь-яких комплексів і незручностей.

  Необхідно навчитися зберігати товариськість за межами зони комфорту, щоб грамотно вести бесіду, зрозуміло висловлювати свої думки і не відчувати сорому від розмов в малознайомій компанії. Перш за все, потрібно позбавитися від внутрішнього негативу і скутості перед початком будь-якої розмови, що викликає дискомфорт. А для цього важливо запам’ятати одну думку: не можна заздалегідь програвати в думках невдалий підсумок бесіди — він станеться тільки тоді, коли буде настрій на поразку. Іншими словами, перший урок товариськості зводиться до оптимістичного настрою на сприятливий розмову.

  Зовсім не складно змінитися, роблячи маленькі кроки. Наприклад, якщо природна сором’язливість не дозволяє першим вітати людину, то потрібно починати саме з цієї позиції. Маленькі репліки до колег, питання на вулиці до незнайомців, очевидні компліменти та інші короткі фрази повинні увійти в ужиток. Не важливо, якщо на боязке «Привіт» відповіді не буде, а на тиху прохання «чи не підкажете, як пройти …» ніхто не потрудиться дати пояснення. Швидше за все, у цих людей поганий настрій чи ще більша сором’язливість. Потрібно впевнено продовжувати вітатися і питати, але не схиляти співрозмовника до продовження бесіди.

  Всім відомо, що слухання — це ефективний інструмент розташування співрозмовника до себе. Тому не потрібно весь час говорити самому, правильніше буде помовчати і послухати. У процесі розмова стане діалогом, тобто брати участь у ньому доведеться на рівних. А станеться це само собою, без додаткових зусиль з боку невпевненого і сором’язливого співрозмовника.

  Як бути товариським, якщо хвилювання не дозволяє вимовити жодного пристойного пропозиції? Вихід один: не потрібно нічого вигадувати і гарячково згадувати, краще постаратися перевести хід розмови на добре відому і улюблену тему. Захопленого людини завжди цікаво слухати. І коли колега читає книги по форекс захоплено, а потім цікаво коментує їх, то мимоволі хочеться почути більше.

  Але найголовніше — це не потрібно себе змушувати змінюватися, якщо є впевненість в тому, що рівень товариськості на даний момент в нормі.

 • Тест

 • Наскільки Ти товариський?

 • Справжні друзі легко розвеселять та піднімуть настрій. Справжні друзі завжди допоможуть, підтримають у складну хвилину. Вони залюбки посміються і посумують разом із Тобою. А в Тебе багато друзів?

 • Давай перевіримо, наскільки Ти товариський, чи любиш спілкуватися з однолітками та заводити нові знайомства, чи, можливо, Тобі подобається проводити час на одинці.

 • Дай відповіді на всі запитання, обравши один із запропонованих варіантів, і дізнайся дещо новеньке про себе.

  1. До тебе за допомогою звернувся однокласник, з яким у Тебе не найкращі стосунки. Ти погодишся йому допомогти?

  Так — 1 бал. Ні — 0 балів.

  2. Чи подобається Тобі відпочивати в літньому таборі?

  Так — 1. Ні — 0.

  3. Ти любиш ходити на дискотеки?

  Так — 1. Ні — 0.

  4. Чи легко Ти знайомишся під час відпочинку?

  Так — 1. Ні — 0.

  5. Ти завжди радий несподіваній зустрічі з другом?

  Так — 1. Ні — 0.

  6. Чи починав Ти коли-небудь розмову з незнайомим однолітком у ліфті?

  Так — 1. Ні — о.

  7. Ти завжди радий гостям?

  Так — 1. Ні — 0.

  8. Чи багато у Тебе друзів?

  Так — 1. Ні — 0.

  9. Ти хочеш, щоб кожного вихідного в Тебе було свято?

  Так — 1. Ні — 0.

 • 10. Чи береш Ти участь у конкурсах на яких-небудь вечорах?

  Так — 1. Ні — 0.

  11. А як щодо імен Твоїх сусідів? Ти знаєш їх?

  Так — 1. Hі — 0.

  12. Ти погоджуєшся з тим, що головне — не перемога, а участь?

  Так — 1. Ні — 0.

  13. Ти більше полюбляєш спілкуватися з людьми, аніж гратися з комп’ютером?

  Так — 1. Ні — 0.

  14. Чи подобається Тобі кому-небудь допомагати?

  Так — 1. Ні — 0.

 • 15. Ти будеш їсти в гостях те, що запропонують, навіть якщо воно не дуже смачне?

  Так — 1. Ні — 0.

  16. Ти всіх поздоровляєш зі святами?

  Так — 1. Ні — 0.

  17. Чи є така компанія, в якій усі хочуть з Тобою спілкуватися?

  Так — 1. Ні — 0.

  18. Ти любиш нові знайомства?

  Так — 1. Ні — 0.

  19. Ти почуваєшся впевнено в будь-якій компанії?

  Так — 1. Ні — 0.

  20. Ти любиш гратися з маленькими дітьми?

  Так — 1. Ні — 0.

  21. Що для Тебе легше: А: написати лист, Б: зателефонувати?

  А — 0. Б — 1.

  22. Ти легко знаходиш нових друзів?

  Так — 1. Ні — 0.

  23. Чи доводилося Тобі робити вигляд, начебто Тебе немає вдома?

  Так — 0. Ні — 1.

  24. До Тебе часто заходять або телефонують приятелі?

  Так — 1. Ні — 0.

  25. Тебе непокоїть те, «що подумають інші»?

  Так — 1. Ні — 0.

  Підрахуй набрані бали та запиши результат.

  Результати тесту

  Твій результат 16-25 балів? Вітаю! Ти надзвичайно товариська людина. Коло Твого спілкування справді величезне. Тебе радо прийме будь-яка компанія: кожен радий зустрічі з Тобою. Ти маєш унікальний дар знаходити спільну мову з різними людьми, навіть незнайомими: вам завжди знайдеться, про що поговорити. Така здатність допоможе Тобі стати справжнім лідером.

 • Якщо Ти набрав від 8 до 15 балів: Спілкуватися Ти любиш і вмієш. Проте побути на самоті, помріяти, погуляти наодинці Тобі теж до вподоби. Навряд чи Тобі потрібно прагнути стати лідером, очолити якусь компанію. У цьому немає нічого страшного, адже спілкування з близьким другом іноді варте більшого, аніж безліч нових знайомств.

 • Сума набраних балів 7 і менше? Тобі подобається залишатися сам на сам із собою. Бути першим — це не для Тебе. Книги, тиха музика, домашні справи можуть захопити Тебе і поглинути з головою. Проте пам’ятай: ніщо не може замінити живого спілкування. Подумай про це.

 •  

  Неймовірні ілюзії

  Неймовірні ілюзії

  Це оптична картинка-ілюзії японського художника Акіоші Китаоки.

  Майстер ілюзій і водночас талановитий лікар-психіатр Акіоші стверджує, що зображення практично непорушні для спокійної, врівноваженої людини, яка добре відпочила та має здоровий сон. Якщо ж ілюзії рухаються активно, Ви втомилися і потребуєте відпочинку.

Вхід на сайт
Пошук
Годинник
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz